Gelişen yaşantının bir parçası olan kalabalık şehirlerde ev seçimi esnasında birçok kriter belirlenmektedir. Çoğu zaman göz ardı edilen kriterlerden biri olan tesisat sistemi, uzun soluklu olarak ev sahiplerinin sıkıntı yaşamalarına yol açabilmektedir. Metropollerde sıkça yaşanan bir sorundur; tıkanıklık. Apartmanın tesisat sisteminin yaşı, kullanıldığı malzeme bu sorunun kaynağıdır.

Çok katlı ve bina yaşı büyük yapılarda çoğu zaman tesisatlarda tıkanıklık yaşanır. Bu sorun yaşanılan hane giderinde olduğu gibi apartman giderinde de ortaya çıkabilir. Tuvalet, banyo, tıkanıklıkmutfak sıkıntı yaşanabilecek alanlardır. Banyolarda sabun artıklarının, saçların ya da sert cisimlerin gidere kaçmasıyla yaşanan tıkanıklıklar sonucu giderden akmayıp geriye gelen pis su kişilere rahatsızlık vermekte ve sağlıksız ortamlar yaratmaktadır. Aynı şekilde tuvalet giderlerinde yaşanan tıkanıklıklar sızıntılara yol açarak kullanıcılara büyük sıkıntı yaşatabilmektedir. Özellikle gittikçe daha da yaygınlaşan büyük alışveriş merkezlerinde toplu kullanımlar ya da kullanıcı hatası sonucu meydana gelen plastik boru ve pisuar tıkanıklıklarında hızlı ve etrafa zararsız çözümler sunmak ön plandadır. Bu esnada tercih edilen son te
knoloji ürünü modern görüntülü sistemlerle tıkanıklık açmak hem hızlı hem zararsız hem de ekonomik açıdan olukça kârlıdır. Tıkanıklığın yoğunlukla yaşandığı evler ise küçük çocuk olan evlerdir. Klozete, tuvalete, banyo giderine ya da mutfak lavabosuna atılan küçük oyuncaklar, cep telefonları, kumanda daha birçok irili ufaklı cisimler tıkanıklığa sebebiyet vererek pis sular evlerde sağlıksız ortamlar meydana getirir. Olabildiğince kısa sürede çözüme ulaşması gereken bu gibi durumlarda profesyonel yardım almak zorunludur. Herhangi bir cisim olmadan da borularda zamanla oluşan tortular, inşaat sırasında plastik borularda bırakılan inşaat kalıntıları da soruna yol açabilmektedir. Plastik tesisatlar için kullanılan özel sıvı ve cihazlar ile tıkanıklığın bulunduğu kısım tespit edilerek pratik çözüm sunulmaktadır.

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da her tür tıkanıklık açma işlemini başarıyla yerine getiren Osmanlı Tesisat günden güne büyümektedir. Görüntülü profesyonel sistemler sayesinde tüm tıkanıklıklar etrafı kirletmeden, kırıp dökmeden halledilmektedir. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında hizmet vermesi alternatifiyle hangi semtte olursanız olun firmamız itinalı hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir