İstanbul Avrupa Yakası Semtlerine özel olarak servisimiz vardir, Anadolu Yakası semtlerine de Online hizmet veren özel br kuruluştur, Sutesisatcisi.com güvenilir adres olarak sizlere hizmet vermektedir, İski kanalizasyon temizleme hizmetlerine her an ulaşmak mümkündür. Çünkü rögarlarda oluşan tıkanıklık ve taşmalar, bulunduğu sokağa yayılır ve bu yayılan su, kirli bir su olduğu için sağlığı tehdit eden durumlar ortaya çıkmaktadır Bu sebeple İski kanalizasyon temizleme hizmetlerine ait olan numara, yapılan aramalara günün her saatinde cevap vererek, problemin olduğu bölgelere ekiplerini gönderip, anında müdahale etmektedir. İski tarafından gelen ekipler tıkanan kanalizasyon sistemini kontrol ederek, tıkanıklığa neden olan arızayı tespit ederler.

Arızanın giderilmesinde kullanılan yöntemler ise farklıdır. Ancak en çok kullanılan yöntem, tıkanan kanala basınçlı su ile müdahalede bulunmaktır. Uygulanan basınçlı su, rögarın tıkanmasına neden olan maddelerin, kanala doğru itilmesini sağlayacak ve bu şekilde arıza giderilmiş olacaktır. iski kanalizasyon temizleme hizmetlerine ait olan telefon numarası her bölge için farklılık göstermektedir.

 Rögar Tıkanıklığı Neden Olur?

Kanalizasyon sistemi arızalarında, pek çok etken görülmektedir. En yaygın nedenleri, binalardaki tuvalet ve banyo kullanımları sırasında kanala atılan maddelerdir. Özellikle suda erime özelliği bulunmayan ıslak mendiller, suda yok olmadıkları için atıldıkları yerde birikmekte, bir süre sonra da kanalı tıkamaktadır. Aynı şekilde, kullanılan kâğıt havlular da tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu kâğıt havlular her ne kadar kâğıttan üretilse de, suya değdiği an hemen çözülmez. Dayanıklı yapıdan üretildikleri için atıldıkları tuvalet kanalında erimeyip, tıkanıklığa neden olmaktadırlar.İski kanalizasyon temizleme hizmetleri, vatandaşları özellikle bu tür yanlış kullanımlar için uyarmaktadır.

Kanalizasyon tıkanıklığı, her zaman hatalı kullanımlar dolayısıyla olmaz. Bazen şehrin alt yapı sisteminde oluşan eskime ve yıpranmalar dolayısıyla, kanalın çökme durumu ile karşılaşılır. Bazen de sadece bazı boruların, sokakta yapılan çeşitli yol çalışmaları sırasında hasara uğradığı, çatladığı görülür. Bu hasarlar sırasında da borular işlevini yerine getiremediğinden, kanalizasyon tıkanıklığı oluşur. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman, hemen İski’ye ait kanalizasyon temizleme ekiplerine haber verilmelidir.

CEP: 0 (532) 465 06 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir