Kalorifer Tesisatı Nedir?

Kalorifer tesisatı nedir?Günümüzde yöntemlerinin en yaygın olarak kullanılan doğalgaz sistemidir ve kombi merkezi çalışan evin farklı odalarındaki peteklerin ısı dağılımını bir sistemdir. Doğru bir şekilde ısınmak Ayrıca güvenlik açısından da  sistemin doğru kurulması, kullanılan malzemeler  ve güvenilir bir firma ile çalışmak gibi unsurlar oldukça önemlidir.  Çünkü sistemi sadece döşetmek için ciddi rakamlar ödemek gerekmektedir ve bu noktada aldığımız hizmetin kaliteli ve yeterli olması gerekir.  Güvenilir bir  firmayla çalışmak hususi ise; hem tesisatın doğru ve güvenli bir şekilde kurulması açısından,  hem de daha sonrasında her yıl  tesisatı yaptırdığımız kişilerin ulaşılabilir olur herhangi bir sorunla karşılaşıldığı durumlar da  Size destek vermesi ve probleminizi çözmenizi sağlaması gerekmektedir.2013112819151

Kalorifer Tesisat Nasıl Döşenir?

Kalorifer tesisatı nasıl döşenir? Öncelikle kalorifer tesisatı döşeme karar verdiğinizde yetkili ve işinde uzman bir firma ile anlaşma yapmanız gerekmektedir.  Daha sonra evimize geliriz hangi sistemini Sizin eviniz için uygun olacağına karar verir ve belli bir proje çıkartır.  Proje doğrultusunda anlaşmış olduğunu yetkili firma   belli bir fiyat listesi çıkartır.  Daha sonrasında yetkili firma ile arada anlaşma sağlanırsa,  tesisatın döşenmesine başlanır.  Öncelikle tesisat yapılırken projenin yapılması onayı ve sayaç konuları halledilir daha sonra Doğalgaz tesisatı ve bu doğalgazın ısısı dağılımını sağlamak için döşenecek olan Petek tesisatı.  kalorifer tesisatı döşeme başlanırken; döşenecek borularda hem kolay ısınma hem de uzun yıllar kullanılabilirlik önemli olduğu için  çekme bakır boru sistemi tercih edilir.  Ancak daha düşük maliyetle yapılabilen plastik borularda vardır bunlarda ise  oksijenli bariyerli borular tercih edilmelidir.  Boru döşemeleri gittikten sonra petekler döşenir ve bağlantıları yapılır ne gidiş vanası takılır ancak önerilen termostatik vana takılmasıdır.

Kalorifer Tesisatı Güvenliği

Bu işlemler tamamlandıktan sonra kalorifer tesisatında kaçak olup olmadığını tespit etmek için tesisatta su doldurularak hidrolik test denilen Kaçak tespit testi uygulanır.  Eğer bu testte de herhangi bir Kaçak tespit edilmezse kalorifer tesisatı işlemi tamamlanmış demektir.  Kalorifer tesisatı yaptırırken güvenilir bir firma ile çalışmanızı oldukça önemlidir. sutesisatcisi.com  firması  hizmetleri oldukça kaliteli ve ücretsiz servis hizmeti de bulunmaktadır.