Gider boruları genellikle beş santimetre çapındadır. Bu ufak çaplı borulara, giderden atılacak olan herhangi bir cisim yüzünden gider tıkanıklığı yaşanmaktadır. Mutfaklar da yaşanan gider tıkanıkları genellikle mutfak evyesine dökülen yemek artıkları ve yağlar yüzünden oluşmaktadır. Gider tıkanıklığı zaten oluşmadan önce belirtilerini verir. Mutfak evyesinde örneğin bulaşık yıkarken su birikme yapar ve daha yavaş bir şekilde giderden akar. Böyle bir durumda mutfak gideri tıkanma evresine kadar gelmiş demektir. Mutfak evyesinin içine yağ dökülmesi çok sakıncalıdır ve gider tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bu yüzden evye içine yemek artıkları veya yağlı yemek bulaşıkları dökülmemelidir. Banyo ve tuvaletlerde de zamanla gider tıkanıklığı oluşabilir. Bu tıkanıklıkların sebebi kullanıcıların hatalarından kaynaklanabileceği gibi boruları döşeyen ustanın hatasından da kaynaklanabilir. Zamanla sabun artıkları veya yabancı cisim atılması sebebiyle bu giderler de tıkanıklık yapabilir. Hatta giderden kötü kokular gelmesi de giderin içinde pislik biriktiğinin ve yakın bir zaman da tıkanacağının habercisidir. Bu yüzden giderlere herhangi katı bir cisim atılmamalıdır.

Gider tıkanıklığı boruların zamanla eskimesinden ve ekleme yerlerinin zayıf olmasından da kaynaklanabilir. Böyle durumlarda gidere ucu sivri çubuklarla müdahale etmemek gerekmektedir. Bunun yerine pompalama işlemi yapılması çok daha uygundur. Bu işlem sıcak su kullanılarak yapıldığında daha çabuk sonuçlar verebilir. Ancak pompalama işlemi yalnızca daha yakında oluşan tıkanıklıklar da etkili olmaktadır. Boruların daha ilerisinde oluşmuş olan tıkanıklıklar için bu işlem yeterli olmayacaktır. Lavabo içerisinde biriken su arttıkça gider tıkanıklığının açılması da zorlaşacaktır. Bu yüzden pompalama işleminin yetersiz olduğu durumlar da firmamızdan destek alabilirsiniz. Ekibimiz günün yirmi dört saati hizmet vermektedir. Gider tıkanıklıklarını açarken etrafa zarar vermeden ve kirletmeden uygulama yapmaktadır. Gider tıkanıklığından kurtulmanın en kolay yolu uzman ekibimizden yardım istemektir.

Bazı durumlar da eski yapıların gider boruları eskidiğinden dolayı eski randımanı göstermeyebilir. Bu şekilde de gider tıkanıklığı yaşanabilir. Bu yüzden gider borularına zarar vermeden müdahalede bulunmak gerekmektedir. Bu işlem profesyonel bir uygulamadır. Bu yüzden işte uzmanlaşmış kimseler tarafından yapılmalıdır. Giderlere ve borulara zarar vermeden ustalarımız en az maliyetle sizi bu durumdan kurtarabilir. Yapılacak olan müdahale en masrafsız ve çabuk olan yoldur. Yanlış müdahale sonucu borularda zararlar oluşabilmekte ve bu nedenden dolayı gider tıkanıklığı masrafının yanında bir de boru gider masrafları oluşabilir. Bu yüzden giderleriniz tıkandığında mutlaka ekibimizi arayıp yardım isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir